Jak najlepiej spędzić jesienne, ponure wieczory, gdy za oknem plucha i wiatr? Z książką oczywiście! A jeśli już wychodzić z domu, to na spotkania otwarte „Rozczytanej Aglomeracji”, w czasie których poznać można dobrze znanych autorów polskich powieści.
W listopadzie czytelnicy w ramach „Rozczytanej Aglomeracji” zapoznać się będą mogli z czwórką pisarzy. 8 listopada o godzinie 17:30 we Wrocławiu, w Filii nr 23 Miejskiej Biblioteki Publicznej (Bulwar Ikara 29-31) zaplanowano spotkanie z Agnieszką Lingas-Łoniewską. Pisarka, pochodząca z Wrocławia i całe życie z nim związana, w krótkim czasie podbiła serca czytelników. Każda z wydanych książek cieszy się ogromnym powodzeniem wśród entuzjastów jej twórczości. Spotkanie będzie znakomitą okazją do przybliżenia najnowszej powieści autorki, bowiem pod koniec października premierę miał czwarty tom sagi „Zakręty Losu” - „Nowe Pokolenie”. Książka, po zaledwie kilku dniach od ukazania się na rynku, trafiła na listę najlepiej sprzedających się tytułów.
W czasie weekendu 12-13 listopada w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej (Rynek 58) odbędzie się „Fantastyczny Weekend”, w czasie którego zaplanowano ogrom atrakcji związanych z literaturą fantastyczną. Nie zabraknie tam również spotkań autorskich z pisarzami „Rozczytanej Aglomeracji”. O godzinie 15:00 w dniu 12 listopada uczestnicy wydarzenia będą mogli podyskutować z dwójką znakomitych gości - Robertem J. Szmidtem oraz Pawłem Majką. Robert J. Szmitd, dla którego to już kolejne spotkanie w ramach „Rozczytanej Aglomeracji”, to jeden z najbardziej aktywnych twórców fantastycznych w kraju. Jest nie tylko znakomitym pisarzem (twórcą m.in. powieści umieszczonych w uniwersum Metro 2033), ale również propagatorem tego gatunku w Polsce. Przetłumaczył na język polski kilkadziesiąt zagranicznych tytułów, odpowiadał również za spolszczenie kilkunastu gier komputerowych. Jest również twórcą portalu internetowego „fantastykapolska.pl”, z którego legalnie można ściągnąć pliki z tekstami znanych autorów. Dla Pawła Majki będzie to debiut z „Rozczytaną Aglomeracją”. Swoją pierwszą powieść autor wydał w 2014 roku - „Pokój Światów”. W tym samym roku ukazała się „Dzielnica Obiecana” - pierwszy polski tytuł umieszczony w uniwersum Metro 2033. Każda z książek Pawła Majki jest wysoko ceniona w świecie fantastyki. Autor nagrodzony został już dwukrotnie (w 2015 i 2016 roku) Nagrodą Literacką im. Jerzego Żuławskiego, przyznawaną autorom najlepszych polskich utworów literackich utrzymanych w konwencji fantastyki.
Kolejnym debiutantem „Rozczytanej Aglomeracji” będzie Mariusz Czubaj. Autor uświetni obchody 70-lecia Biblioteki Miejskiej w Oławie, które odbędą się w dniu 21 listopada o godzinie 17:00. Mariusz Czubaj jest członkiem Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego. Wraz z Markiem Krajewskim zasłynął powieściami „Aleja Samobójców” oraz „Róże Cmentarne”. Stworzył również cykl, którego głównym bohaterem jest profiler Rudolf Heinz, w skład którego wchodzą tytuły: „21:37”, „Kołysanka dla mordercy”, „Zanim znowu zabiję”, „Piąty beatles”. Za powieść „21:37” otrzymał Nagrodę Wielkiego Kalibru dla najlepszej polskiej powieści kryminalnej i sensacyjnej. W bieżącym roku wydana została kolejna książka Mariusza Czubaja pt.: ”R.I.P.” - western osadzony we współczesnych polskich realiach, stanowiący kontynuację „Martwego popołudnia”.
Gorąco zachęcamy do udziału w spotkaniach. Przypominamy, że są one bezpłatne. Rozczytajcie się z nami!